Kurz motorového paraglidingu

Kurzmotor

Motorový paragliding je úžasnou možností létání pro ty, kteří nemají čas vyčkávat v poledne na kopci na první termický závan. Umožňuje start z roviny, čímž odpadá cestování na kopce nebo na plochu vhodnou pro navijákové starty. Za tuto výhodu platí vyšší technickou složitostí, cenou, hmotností a hlukem.

Pokud Vás výše uvedené nevýhody neodradily a máte rádi vůni benzínu kombinovanou s šustěním padáku, pak jste tady správně.

Jak to vyzkoušet nebo se stát pilotem?

  1. Vyzkoušejte si let na motorovém padáku s instruktorem
  2. Udělejte si si pilotní průkaz

Jsem pilotem padákového kluzáku, ale chci létat s motorem

Doporučujeme tuto možnost, protože základní kurz paraglidingu poskytuje větší rozsah výuky ovládání padákového kluzáku, včetně tréninku základních nouzových postupů (asymetrické zaklopení padáku, spirála, …). Praktickým létáním s volným padákovým kluzákem například pod dobu jedné sezony se řízení padákového kluzáku stane více přirozeným (až automatickým) a pak je potřeba v rámci motorového kurzu pouze doplnit vědomosti týkající se motoru, jeho používání a základního servisu. Vzheldem k určitým odlišnostem v ovládání padáku při volném létání a motorovém létání je příprava zaměřena právě na ně. Pokud jste tedy držitelem pilotního průkazu na volný padákový kluzák a máte alespoň nějakou základní praxi přihlašte se na motorový kurz. Pokud si svou jistotou v ovládání padákového kluzáku nejste jisti, přihlašte se na jeden z termínů přípravného kurzu pro motorové létání.

Jsem létáním zcela nedotčený

I bez pilotní licence na volný padák se lze naučit létat na motorovém padáku. Je to ale o jeden krok delší. Podmínkou je absolvování přípravného kurzu pro motoré létání. Na něm se účastníci seznámí se základy ovládání padákového kluzáku a základní teorií. Po úspěšném absolvování přípravného kurzu lze přikročit k motorovému kurzu.

OBJEDNAT

cena:

pro držitele pilotní licence PL A nebo vyšší - cca 8.OOO,- + další poplatky. Cena závisí na šikovnosti žáka.

bez pilotní licence PL A nebo vyšší- cca 16.000,- + další poplatky. Cena závisí na šikovnosti žáka.

BoziLet.cz

INFO:

BOZILET.CZ

LUKÁŠ KOLÁČEK

Nová ves 370, Frýdlant n.O., 739 11

Platby na účet:
285 742 285 / 0300

VS: číslo poukazu
Text příjemci: jméno pasažera

E: lukas.kolacek@gmail.com

T: 604 214 955

Sdílejte s námi

logo