Tandem bez motoru. Volný paragliding.

Bezmotorový paragliding je krásný, klidný a úchvatný.

Start probíhá rozběhnutím se z kopce. 30min letu = cca 1,5 hodiny kolem paraglidingu. Výjezd na kopec, příprava křídla, připnutí do postroje, let, balení křídla a rozloučení.

Popis

Poukaz na tandemový let je především vhodným dárkem. Darováním poukazu nabídnete obdarovanému nevšední zážitek v podobě letu na tandemovém padáku se zkušeným pilotem. Tandemový let bez motoru začíná rozběhnutím se z kopce.

Základní údaje

Tandemové lety provádíme na letových terénech Ondřejník Skalka, Javorový, Javorník a průměrně trvá mezi 15 a 60 minutami. Délka letu je ovlivněna zejména meteorologickými podmínkami a zvoleným letovým terénem. 

Meteorologické podmínky

Vhodné meteorologické podmínky jsou nejčastěji v rozmezí března a října, v ostatních měsících se vyskytují mnohem méně. Pilot volí vhodné podmínky a kontaktuje zaregistrované zájemce. Seznamovací let, let okolo 15min probíhá v klidných ne termických podmínkách. Termický, Akrobatický nebo přelet se lítá v aktivních podmínkách, ideálně okolo 12 až 16 hodiny. 

Pozn: I přes zkušenost našich pilotů může dojít k situaci, že dojde ke změně počasí a let nelze z bezpečnostních důvodů provést. V tomto případě si pilot dohodne se zájemcem nový termín.

Požadavky na pasažéra

  • Standardní fyzické kondice
  • Lety jsou určeny pro pasažéry od 15 let a hmotnosti do 120kg. Lety dětí jsou možné po předchozí domluvě. Horní hranice není dána námi, nýbrž Vámi.
  • Pasažér by měl být vybaven pevnou obuví, dlouhými kalhoty a bundou s dlouhými rukávy. V chladnějším období je nutné přidat rukavice a teplé prádlo.

Průběh letu

Zájemce se setká s pilotem na smluveném místě v dohodnutém čase. Společně se dopraví na startovní plochu (u některých terénů není doprava na start součástí ceny letu – např. Javorový). Před letem pilot předá základní instrukce pasažérovi, seřídí mu postroj – sedačku a vysvětlí úkony při startu, letu a přistání.

Následně pilot posadí pasažéra do sedačky, připoutá ho a upevní mu přilbu. Pilot odstartuje padák a po krátkém rozběhu dojde ke vzletu. Pilot během letu popisuje jak průběh letu, tak také okolí, ale není za potřebí vám do toho kecat.

Před přistáním pilot znovu popíše úkony nutné pro přistání a provede přistání na určené ploše. Přistání je v naprosté většině případů pouze došlápnutí na zem, výjimečně je potřeba udělat několik kroků. Pasažér může za letu fotit nebo natáčet kamerou.

Zájemce si může objednat záznam letu, který následně obdrží na CD nebo elektronicky. Pokud chcete vzít s sebou rodinu nebo přátele, aby viděli jak letíte je možné se domluvit s pilotem, který poradí, kde budete nejlépe vidět.

Co obdržíte

Obdržíte dárkový poukaz s možností uvedení jména. Platnost dárkového poukazu je neomezená, ale není přenosná. Nemůžete ji tedy někomu dát, když vy se na to necítíte. V případě, že se po x letech rozhodnete letět, kontaktujte mne, nějak se domluvíme.

OBJEDNAT

ceny tandemový letů bez motoru

slet z hory 1.700,-

termický let 2.500,-

akrobatický let 2.700,-

let z Lysé hory    3.500,-

 

nabídka letů

slet z hory termický let akrobatický let let z Lysé hory
doba letu do 15min doba letu do 30min doba letu do 30min doba letu do 30min
 cena 1.700,-  cena 2.500,-  cena 2.700,-  cena 3.500,-

BoziLet.cz

INFO:

BOZILET.CZ

LUKÁŠ KOLÁČEK

Nová ves 370, Frýdlant n.O., 739 11

Platby na účet:
285 742 285 / 0300

VS: číslo poukazu
Text příjemci: jméno pasažera

E: lukas.kolacek@gmail.com

T: 604 214 955

Sdílejte s námi

logo